LAZER TEDAVİSİ

İDRAR KAÇIRMA

Günümüzde pek çok kadınımız idrar kaçırma sorununu ile baş başa kalıyor. Çözüm olarak ise günlük ped kullanmak, evden dışarı çıkmamak gibi yöntemlere başvuruyorlar. Lazer ile idrar tedavisi kesi ve dikiş gerektirmeyen bir tedavi yöntemidir. Lazer tedavisi etkinliği kanıtanmış bir tedavidir.Lazer ışınlarının etkisiyle o bölgedeki kolojen dokunun yenilenmesi sağlanır. Ortalama 3 seans uygulanan lazer tedavisinde sean aralıkları 4 veya 6 hafta arasındadır. Tedavi sonrası ağrı ve acı içermemesi hasta açısında çok önemlidir.

ENFEKSİYON VE AKINTI

Sürekli tekrar eden enfeksiyon ve akıntı şikayetiniz ilaç tedavisi sonrasında da iyileşmiyorsa ilk yapmamız gereken beslenme alışkanlığımızı değiştirmek ve vücut direncimizi artırmak olacaktır. Tüm bunlara rağmen bir iyileşme sağlamıyorsanız lazer tedavisi tam burada devreye giriyor. Lazer tedavisi sonrasında yenilenen vajen mukozası sayesinde bu sorun çözümlenmiş oluyor.

SİĞİL TEDAVİSİ VE LAZER

Genital siğillerin oluşmasına neden olan cinsel yolla bulaşan (HPV) virsüdür. Genital bölgedeki siğillere genelde HPV Tip 6 ve HPV Tip 11 sebep olur.  Mevcut siğillerin çok azı gözükür. Geride kalan büyük bir kısmı ise derinin altında yer alır. Genital bölgede yer alan siğillerin tedavisi Lazer ışınlarıyla mevcut dokuda fazla hasar yaratmadan üstte ya da deri altında yerleşen bu siğilleri temizleyebilmekteyiz.

LAZER İLE VAJİNAL GENÇLEŞTİRME VE DARALTMA

Doğum yapan kadınlarda normal bir vajinal doğumda yaş ilerledikçe vajinal dokuda esneme ve deformasyona olması muhtemeldir. Vajina kanalında genişleme, esneklik ve şekil bozuklukları gibi sorunlara yol açabilir. Vajinal gençleştirme ve daraltmada lazer teknolojisi sayesinde ameliyat, kesi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırılıyor. Bu işlem yaklaşık 20-25 dakika gibi bir sürede uygulanıyor. Tedavinin ardından hasta normal yaşantısına devam edebiliyor. Uygulama esnasında ya da sonrasında acı yaşanmaması hastalarımızdan en çok duyduğumuz cümle oluyor.

LAZER İLE DOĞUM SONRASI YARA İZİ TEDAVİSİ

Lazerle dikiş izi silme tedavisinde, hastanın karın veya vajinada bölgesine kontrollü lazer atışları yapılır. Bu lazer atışları sayesinde dikiş izinin bulunduğu cilt bölgesi kontrollü bir şekilde uyarılır. Bu uyarılma hali; çevre dokuların aktifleşmesine, kanlanmanın artmasına, dokuda yeni kollajen yapımının uyarılması ve iyileşme mekanizmalarının harekete geçmesine olanak sağlar. Böylece dikiş izleri büyük ölçüde silinmiş olur.